Сейм 2019 (Озаричі-Батурин)

Триденний сплав по р. Сейм в чудовій компанії 2019 році клуб Rent-Tour відкрив для себе новий напрямок і нову річку – Сейм.

Довжина Сейму становить 714 км (в межах України — бл. 250 км), площа басейну — 27 500 км². Долина асиметрична, завширшки до 4 км, місцями 9—12 км. Переважна ширина русла 80—100 м, завглибшки пересічно 4—5 м. Русло звивисте, розгалужене, супроводиться численними старицями і заплавними озерами. Правий берег високий (до 40 м), стрімкий, розчленований балками і ярами, лівий — пологий (заввишки 5—10 м). Заплава переважно лівостороння, завширшки понад 2 км. Похил річки 0,18 м/км.

Дорога до місця старту зайняла приблизно 2-2.5 години. Дорога досить непогана, – спершу по трасі в напрямку Чернігова до м. Кіпті, там повертаємо на дорогу в напрямку Конотопа. Місце старту близь с. Озаричі, де дорога підходить до самої річки  і дуже зручний підхід до води.

Річка спокійна, без порогів, обносів та будь-яких перешкод. Ідеально підходить для спокійного сімейного відпочинку. Течія плавна і передбачувана.

Для сплаву ми обрали каркасні байдарки Неріс-2 та Неріс-3. Зогляду на наші амбітні плани щодо кілометражу, вони підійшли ідеально. За 2 з половиною дні було пройдено 45 км. Але даний похід більше нагадував гарний відпочинок. Місця для стоянок досить зручні та багато з них вже оборудовані столиками та іншими речами для комфортного бівака.

Барви нашого відпочинку…

Представники місцевої фауни “Take off”…

Кінцева точка маршрута- старовинна фортеця м. Батурин.

Доповнюється….